Program kursu

HOME - Program kursu

Część teoretyczna

Porusza zagadnienia związane z pierwszą części egzaminu, jaką jest rozwiązanie testu. Zaliczenie egzaminu teoretycznego pozwala na przystąpienie do części praktycznej.

Prezentacja

Prezentacja multimedialna stanowi wprowadzenie do egzaminu teoretycznego. Za jej pomocą chcemy przybliżyć Państwu wszystkie ważne informacje w sposób bardziej obrazowy.
Zawiera zagadnienia związane min. ze znajomością podstawowych norm ISO, wyjaśniamy na czym polega cykl chłodniczy, czym jest przegrzanie, poznacie wszystkie elementy układu chłodniczego wraz z ich szczegółowym opisem, a także przybliżymy Wam podstawową wiedzę o zamianach klimatycznych i protokole z Kioto.

Kurs z montażu klimatyzacji w praktyce

Kurs stawiający przede wszystkim na praktykę! Szkolenie, na którym każdy uczestnik dowie się min. jak wykonać próżnię, zamontować urządzenie klimatyzacyjne typu SPLIT, nabić klimatyzację czynnikiem R32, wykonać odzysk z instalacji czy obsługiwać klucz dynamometryczny.

Kurs montażu klimatyzacji typu SPLIT

Najbliższe terminy

Sprawdź kiedy mamy najbliższe egzaminy.
Nie zwlekaj i zapisz się już dziś!

Zapisz się na egzamin

Część praktyczna

Porusza zagadnienia związane z praktyczną częścią egzaminu, związaną z obsługą urządzenia chłodniczego, min. :
- wytworzenie próżni w instalacji
- napełnienie instalacji czynnikiem w fazie ciekłej oraz gazowej
- podłączenie stacji do odzyskiwania czynnika chłodniczego do butli dwuzaworowej z wykorzystaniem baterii manometrów
- lutowanie twarde met. 918
- wykonanie kontroli szczelności z wykorzystaniem elektronicznego przyrządu do wykrywania nieszczelności

Uprawnienia
F-gazy dla montażystów klimatyzacji

W tym filmie zostały zawarte informacje dotyczące uprawnień F-gazowych. Dowiesz się, czym różnią się uprawnienia dla personelu oraz dla przedsiębiorstwa oraz co należy zrobić, aby je zdobyć. Ponadto poznasz także jak wygląda egzamin teoretyczny oraz praktyczny, jakie są przykładowe pytania egzaminacyjne oraz zadania, jakie należy wykonać na egzaminie. W tym filmie przedstawimy również ośrodki szkoleniowe, które polecamy w celu odbycia szkolenia oraz przystąpienia do egzaminu. Pokażemy także jak sprawdzić czy dana placówka szkoleniowa znajduje się w rejestrze jednostek Urzędu Dozoru Technicznego.

Zagadnienia praktyczne
F-gazy kat I

Ten film zawiera zestaw pytań, które składają się na część teoretyczną oraz praktyczną egzaminu F-gazowego. Oglądając go poznasz przykładowe pytania testowe wraz z prawidłowymi odpowiedziami oraz krótkim wyjaśnieniem. Dowiesz się także jakie są zadania, które należy wykonać podczas praktycznej części egzaminu na modelowym urządzeniu klimatyzacyjnym.

Najlepsze Kursy
F-Gazowe
w praktyce
tylko z
A-Cademy.pl